My Mind Ośrodek Psychoterapii & Coachingu Ewa Guzowska logo

Kryzys, czyli co czeka nas za rogiem

I znowu, nie wyszło mi w życiu, tak jak bym chciał, po raz setny zadaję sobie pytanie, dlaczego znowu to mnie spotkało? Trochę się użalam nad sobą, jest mi przykro, inni jakoś potrafią inaczej przejść przez życie.

Prawda jest taka, że tak naprawdę, bardzo niewiele wiemy tak naprawdę o życiu innych. Generalnie, można powiedzieć, że rozmawianie o emocjach, czasami jest bardzo trudne, dlatego, żeby o nich rozmawiać, najpierw należy je nauczyć się rozpoznawać u siebie i je nazywać. To tylko z pozoru proste, ale w rzeczywistości, wcale takie nie jest. To, co istotne, że nie poświęcamy temu wiele czasu, nie zastanawiamy się wcześniej, tylko kiedy już wszystko w nas wrze.

Doprowadzeni do ostateczności, pozwalamy sobie na wiele, czasami nawet na słowa, które ranią innych, potem żałując – ale nie zastanawiamy się, dlaczego tak reagujemy? Potem znowu i znowu kolejny raz. Często nawet do momentu, kiedy kropla czary się przelewa i ktoś – od nas odchodzi. Wówczas często może przyjść otrzeźwienie, pytanie, ale dlaczego, przecież nie było tak źle??? Te i inne pytania, przychodzą nam do głowy, ale często dalej nie wiemy, co z tym zrobić – gdyż odpowiedź często skrywana jest na samym dnie nas samych, a “skarb, tam gdzie serce Twoje”

Dalsza część artykułu znajduje się na stronie ZnanyLekarz.pl