My Mind Ośrodek Psychoterapii & Coachingu Ewa Guzowska logo
Jak pracuję Hipnoza Hipnoterapia

Indywidualna podróż duchowa jest bardzo osobista. Trudno ją zorganizować czy unormować. Nie jest tak, że każdy musi podążać jedną ścieżką. Słuchaj swojej własnej prawdy.

Ram Dass

hipnoza – hipnoterapia

Mam wieloletnie doświadczenie w stosowaniu hipnozy w celu wsparcia psychoterapii, a moje doświadczenia wskazują na wysoką skuteczność tej metody. Hipnoterapia może być zarówno skuteczną metodą leczenia, jak i być wsparciem dla innej metody terapeutycznej, jeśli zarówno pacjent, jak i terapeuta zgodzą się co do zasadności jej stosowania.

Jak pracuję Hipnoza Hipnoterapia

Osoba znajdująca się w stanie hipnozy jest otwarta na bodźce płynące z wewnątrz, ponieważ odcina się od tego, co na zewnątrz. W umyśle następuje ponowna synteza doświadczeń i wrażeń, dzięki czemu jest on w stanie wypracować nowe ścieżki dojścia do sedna nierozwiązanego problemu. Cały proces wiąże się z przeorganizowaniem pracy neuroprzekaźników i budową nowych połączeń nerwowych, dlatego metoda ta nazywana jest hipnozą neuronową.

W czasie hipnozy pacjent jest zrelaksowany i otwarty na doświadczenie swego potencjału, a zatem hipnoterapia może się okazać niezwykle skuteczna we wspieraniu procesu rozwoju osobistego, ale także w leczeniu poważnych schorzeń.

Hipnoza wspieranie procesu rozwoju osobistego
Hipnoza Techniki terapeutyczne

Hipnoza może wesprzeć następujące procesy:

  • psychoterapia depresji, 
  • psychoterapia nerwic i lęków, 
  • zaburzenia snu, 
  • terapia uzależnień, 
  • choroby psychosomatyczne, 
  • zaburzenia seksualne.

artykuły