Dlaczego w sieci jest tak dużo nienawiści? Jak z nią walczyć ? O obrażaniu innych za pomocą słów, obrazków a także różnych filmików opowiada coach Ewa Guzowska.
Pani Ewo, jak należy zdefiniować nienawiść?
Najprościej – nienawiść jest bardzo silnym uczuciem, można by ująć najprościej, że jest przeciwnym biegunem miłości, jeśli uwzględnilibyśmy intensywność tych uczuć. Miłość – to bardzo silne pozytywne uczucie wobec kogoś, nienawiść natomiast negatywne. Nienawiść często wiąże się z bólem, powstały na skutek zranienia, upokorzenia, oszukania, wrogości. Nienawiść bywa czasami tak silna, że może ona stać się pewnego rodzaju obsesją. Osoba owładnięta tą obsesją nienawiści, chęci zemsty właściwie myśli tylko o osobie, której nienawidzi. Wszystko inne może być pozbawione znaczenia, ważna jest chęć odwety – w stosunku do osoby, która była sprawcą bólu.
Nienawiść sieci – ma swoją definicję?
Hate – w języku angielskim oznacza nienawiść, stąd zaadoptowana i spolszczona nazwa „hejt”. Najprościej mówiąc, hejtowanie to zamierzone działanie w sieci, które jest przejawem nienawiści, złości, agresji, wrogości. Mamy wtedy do czynienia z wszystkimi możliwymi sposobami, by kogoś obrazić, poniżyć, upokorzyć czy ośmieszyć. Może przybierać bardzo różne formy, słów, obrazków, a także różnych filmików. Najczęściej fala hejtu zalewa różne fora i serwisy.
Dalsza część artykułu znajduje się na stronie www.azdokonca.pl